سقف سبک پیش ساخته LCP

معرفی LCP


سقف سبک LCP می تواند به اقصی نقاط کشور حمل و یا به کشورهای همسایه صادر شود. برآوردهای مالی نشان می دهد اختلاف هزینه حمل به مسافت های دور صرفاً در حدود 2 درصد ارزش کالا را داشته و کاملاً اقتصادی می باشد.

سقف سبك مركب (Light Composite Panel) با نام اختصاری LCP سقف جدیدی است که بخوبی پاسخگوی نیازهای اصلی یک سیستم سازه ای می باشد. این سقف ترکیبی از فولاد و بتن سبک است که به صورت کاملا ً پیش ساخته در کارخانه تولید و پس از حمل به محل پروژه، با اتصالات جوشی و یا مکانیکی به تیرهای اصلی و یا فرعی سازه متصل می گردد. این سقف با وزنی در حدود 80 کیلوگرم بر مترمربع از مقاومت و عملکرد مناسبی برای تحمل بارهای وارده برخوردار است. LCP توسط مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن مورد ارزیابی و تایید قرار گرفته است و با عنوان "سقف سبک مرکب" در اداره مالکیت صنعتی ایران بصورت یک اختراع جدید به ثبت رسیده است.

مشخصات کلی LCP:
LCP یک سقف آماده نصب است که بصورت پنل و در کارخانه تولید و پس از حمل به محل پروژه با اتصالات جوشی در جای خود نصب می گردد. این پنل ها در عرض 62 سانتی متر و طول 4 متر و ارتفاع متغیر از 14 تا 20 سانتی متر تولید می شوند. دو طرف پنل ها با استفاده از ناودانی های حاصل از خمکاری ورق در ضخامت 3 میلی متر (بصورت براکت یا یو) می باشند. دو ورق گالوانیزه با ضخامت 0.5 میلی متر و بصورت پروفیل ذوزنقه ای در دو سمت فوقانی و تحتانی قرار گرفته اند و داخل فضای ایجاد شده با بتن سبک سلولی (فوم بتن) در چگالی و مقاومت مطلوب پر می گردد. شکل زیر نمونه ای از این سقف را نشان می دهد.مهمترین مزایای این سقف نسبت به سقف های رایج عبارتست از:

1- تولید در کارخانه تحت نظارت فنی و کنترل کیفیت (بصورت کاملاً پیش ساخته).

2- سبکی بالا (80 کیلو گرم در متر مربع، در نتیجه افزایش مقاومت به زلزله در سازه).

3- سبکی بالا (در نتیجه کاهش قابل توجه در مصرف فولاد ناشی از کاهش ابعاد ستون ها و تیرها).

4- سبکی بالا (در نتیجه امکان طرح توسعه برای طبقات اضافی در بنا که قبلاً پیش بینی نشده است).

5- پایداری بیشتر در مقابل آتش سوزی (به دلیل استفاده از بتن سبک در قسمت میانی سقف).

6- عایق بندی بهتر حرارتی در سقف (کمک به تأمین الزامات مبحث 19 مقررات ملی ساختمان).

7- عایق بندی بهتر صوتی در سقف (کمک به تأمین الزامات مبحث 18 مقررات ملی ساختمان).

8- سرعت اجرای بالا (امکان اجرا تا 500 متر مربع در روز با هر اکیپ اجرائی).

9- صلبیت بهتر و بهبود لرزه ای نسبت به سقف های رایج.

برای تبیین بهتر مشخصات فنی و دیگر وجوه تمایز LCP نسبت به دیگر سقف های رایج، مطالب زیر در قالب پرسش و پاسخ ارائه گردیده است. شما نیز می توانید سؤالات خود را مطرح فرمائید تا در همین بخش پاسخ داده شود.سؤال 1: مهمترین مشخصه سقف LCP نسبت به دیگر سقف های رایج موجود در بازار چیست؟

پاسخ: مهمترین مشخصه فنی این نوع سقف اینست که بصورت پیش ساخته و در کارخانه تولید می شود. اصولا در کارخانه امکان کنترل کیفیت و تولید یکنواخت بسیار بیشتر از محل پروژه مقدور است.سؤال 2: قیمت LCP نسبت به دیگر سقف های رایج چگونه است؟

پاسخ: بطور مستقیم این نوع سقف در حدود 20 تا 30 درصد از سقف های رایج گرانتر خواهد بود اما با در نظر گرفتن کاهش مصرف فولاد ناشی از سبکی LCP، قیمت کل برابر و در گاهی موارد (بر اساس روش ساخت) ممکن است ارزانتر باشد. این موضوع در کنار مزایای دیگر LCP مصرف آن را بسیار منطقی و قابل توجیه می نماید.
درخواست مشخصات کامل فنی و یا استعلام قیمت و یا هرگونه مطلب مورد نظر خود را از طریق فرم زیر با ما در میان بگذارید. در اسرع وقت پیگیری و با شما تماس گرفته خواهد شد. چنانچه مایل نیستید مطلب ارسالی شما در سایت منعکس شود در پیام خود قید بفرمائید.